Octové oplachy na vlasy

Všichni známe kondicionéry na vlasy a většina z nás je používá. Znáte ale octové oplachy? Octový oplach následuje po umytí vlasů šamponem a nahrazuje tak kondicionér. Jeho úkolem je nejen vyrovnání pH pokožky po použití šamponu, ale také stejně jako kondicionér pomáhá k lepšímu rozčesávání vlasů. Vlasy jsou po něm hladké, lesklé a krásně vyživené. Zároveň odstraňuje odumřelé kožní buňky, přičemž nenarušuje ochrannou bariéru pokožky. Pokud používáte na vlasy mýdlový šampon, právě octový oplach Vám pomůže odstranit z vlasů "voskový film", který se na nich může objevit. Ocení ho také barvené vlasy, které si díky němu déle uchovají barvu. A asi nemusím zmiňovat, že se jedná o čistý přírodní produkt bez jakýchkoli přidaných látek. 

Jak na octový oplach?

Na octový oplach se používá jablečný ocet, protože nemá tak výraznou vůni. Buď tedy můžete zakoupit přímo jablečný ocet a oplach si vyrobit sami doma smícháním s vodou, anebo se podívat po bylinném oplachu, který nabízí Almara Soap. Oplachy obsahují kromě jablečného octu v bio kvalitě i další složky, které jsou vhodné pro konkrétní typ vlasů. 

  • DRY HAIR ELIXIR je vhodný pro suché a barvené vlasy. Obsahuje bylinný macerát z kopřivy, břízy, šalvěje, lopuchu, přesličky a 100% esenciální olej z pomeranče, kanangy a levandule.
  • FRESH HAIR ELIXIR se hodí pro normální a mastné vlasy. Obsahuje bylinný macerát z břízy, kopřivy, levandule, tymiánu a 100% esenciální olej z citronely, levandule a máty.
  • NEW HAIR ELIXIR se doporučuje pro problematickou pokožku hlavy. Obsahuje bylinný macerát z lopuchu, ořešáku, břečťanu, měsíčku, kopřivy a 100% esenciální olej z pomeranče, levandule a tea tree.

Ředění octového oplachu

Protože samotný ocet by byl na vlasy příliš silný a mohl by podráždit pokožku hlavy, je potřeba ho před použitím naředit vodou. Každému bude vyhovovat trochu jiný poměr. Záleží také na tom, jaké máte vlasy. U suchých vlasů je vhodné dávat o jednu lžíci oplachu méně a naopak u mastných o jednu lžíci více. Nalijte si bylinný oplach nebo ocet do nádobky a zřeďte ho teplou vodou. Začít můžete například u poměru 2 polévkové lžíce na půl litru vody. Pokud se Vám bude zdát, že je poměr málo silný, klidně můžete příště přidat. U Almara Soap oplachů je doporučovaný poměr 1:2 až 1:4 (1 díl oplachu, 2 až 4 díly vody). Začít byste ale měli vždy s větším ředěním a postupně zkoušet, co Vám bude vyhovovat. Já sama používám Fresh Hair Elixir a vyhovuje mi poměr 3 polévkové lžíce na půl litru vody. 

Postup při použití oplachu

Vlasy si umyjte svým obvyklým šamponem. Čerstvě připravený octový oplach lijte pomalu a rovnoměrně na umyté vlasy. Pomocí prstů ho následně vmasírujte do vlasové pokožky a také délek. Poté nechte oplach několik minut působit (ideálně 5 - 10 minut). Pokud jste použili méně koncentrovaný oplach, můžete ho na vlasech nechat a rovnou je vysušit. Já používám slabší oplach, nechávám působit a poté i tak smývám. U silnějšího plachu doporučuji vlasy opláchnout studenou vodou vždy. Vlasy upravte obvyklým způsobem. Po jejich vysušení z nich nebude cítit ocet. Octový oplach můžete používat při každém mytí vlasů.

TIP: Čerstvě zředěný oplach můžete také nalít do nádoby s rozprašovačem. Aplikace tak bude jednodušší, oplach nanesete rovnoměrně a navíc ušetříte použité množství. 

Zdroj: www.almarasoap.cz

 

Review of the e-shop
100%
speed, seriousness, gift in the package :-)
100%
Fast delivery
100%
Great selection, fast delivery.
100%
100%
100%
100%
U
100%
Varied selection of goods Clear website Speed Packaging
100%
Gorgeous goods reasonable prices fast delivery to the box superb presentation of the package, beautifully wrapped, fragrant, gift
100%
Selection of the best cosmetics of the world and our brands, everything has a pure composition Beautifully packaged L e a h l a n i - Hawaiian cosmetics is absolutely the best (their fragrance, pure composition, worth it) J o u Jou - Croatian cosmetics TOP I will definitely buy again and try their other products
Fast delivery with love and care
We send packages as if they were a gift for our loved ones
Everything you need in one place
We will be happy to help you with your order
Free shipping over 250 Eur
Get free shipping on your order
Free sample with every order
As a gift we always pack you a sample
Wide selection
We offer more than 50 brands
Krásná Každý Den s.r.o.
Ke Zvoli 783
25241 Dolní Břežany
Česká republika
Business Reg. No.: 05080720
VAT ID: CZ05080720
Mastercard
PayPal
ThePay
Visa
ApplePay
Packeta
Zásilkovna
DHL
GLS
PPL
Čeština
cz
English
en
EUR