Tipy na péči o suchou pleť

Suchou pokožku poznáte velmi snadno. Je drsnější, má šupinky a je méně elastická, až napnutá. Často je i velmi citlivá. Tento typ pleti má nízkou produkci kožního mazu. Kvůli tomu je přirozená bariéra pokožky náchylná na poškození, praská a neumí se vyrovnat s některými vnějšími vlivy jako jsou výkyvy teplot nebo vítr. Hůře se regeneruje a je velmi důležité, aby se o ni její majitelky důkladně staraly. Čím jsme starší, tím sušší naše pleť je. S každým dalším rokem pracují naše mazové a potní žlázy pomaleji a dodávají pokožce méně mazu a vlhkosti. Proto postupně vysychá. Mimické i hluboké vrásky se rychleji objeví na suché pleti, které chybí pevnost a pružnost.

Čištění je základ

Čištění potřebuje každá pleť a to dvakrát denně. Liší se pouze produkty, které lze používat. Suchá pleť by se měla vyhývat některým mýdlům a příliš pěnivým pleťovým gelům. Stejně tak se nedoporučuje ani kosmetika s alkoholem, který ještě více vysušuje. Krémové čisticí přípravky mají jemné složení, stejně tak i čistící oleje, které jsou pro tento typ pleti vhodné. Pokud máte suchou nejen pleť na obličeji, ale i pokožku celého těla, neměli byste ji vystavovat vodě teplejší než 38 °C. Časté koupání a sprchování v horké vodě poškozuje ochranný film pokožky. Voda sama o sobě vysušuje, proto se pokožka po mytí a koupeli musí hydratovat. 

Když máte pleť vyčištěnou, dopřejte jí i nějakou tu péči navíc. Díky peelingu odstraníte odumřelé buňky a pleť bude jemnější. Peeling používejte maximálně 2x za měsíc, pokud ho Vaše pleť snese. Stejně tak se nebojte ani pleťových masek určených právě pro suchou pleť. Dokáží pleť velmi jemně čistit, účinně hydratovat a zklidňovat.

Výběr krému je důležitý

Každá z nás již pravděpodobně viděla reklamu v časopise, ve zprávách nebo na internetu na ten nejlepší krém, který Vaše pleť prostě potřebuje. I když se nás některé značky snaží přesvědčit o dokonalosti jejich výrobku, každá pleť je jiná. Mastnější krémy jsou lepší na noc, na den zase hydratační a o něco lehčí. Vhodné jsou produkty, které obsahují například vitaminy A a E, zelené a hnědé mořské řasy, ceramidy nebo kyselinu hyaluronovou. Nebojte se vyzkoušet i olej, který je pro suchou pleť spásou. Co takhle švestkový, olivový, arganový, moringový či marulový? Nabídka je pestrá a můžete tak najít několik olejů, které si zamilujete. I na suché pleti se mohou objevit vyrážky. Může to souviset právě s mastnějšími krémy. Zkuste proto vyměnit mastné krémy za jemnější.

Nevysušujte si pleť ještě více

Někdy si to ani neuvědomujeme, ale své pleti některými kroky ubližujeme. Pokud máte suchou pleť, ještě více jí může uškodit:

  • nedostatečný pitný režim
  • kouření, alkohol
  • pleťové pudry, které vysušují
  • nevhodně zvolená podkladová báze
  • nevhodné pleťové masky
  • nadměrné používání mýdel, sprchových gelů a čistících produktů
  • dlouhý pobyt ve vaně a používání pěn do koupele
  • extrémně suchý vzduch
  • nadměrné intenzivní opalování
Review of the e-shop
100%
100%
Accurate advertising Orientation in the store Good description of the goods, including INCI on the website and on the product Healthy ingredients Quality product Packaging
100%
The package was beautifully wrapped and with a gift inside which made me very happy,thank you.
100%
Goods delivered quickly Excellent communication Gift with purchase Wide selection
100%
100%
Great selection of products at unbeatable prices Quick feedback on product inquiry Fast shipping Wonderfully packaged goods, left me impressed Small gift with order
This is not a disadvantage, but rather a recommendation - the QR code on the gift is illegible. It seems like a shame.
100%
90%
Always everything in order and delivered quickly
100%
Everything is absolutely perfect, from the goods to the communication + speed of delivery.
100%
Everything in order Speed Free personal collection
Fast delivery with love and care
We send packages as if they were a gift for our loved ones
Everything you need in one place
We will be happy to help you with your order
Free shipping over 250 Eur
Get free shipping on your order
Free sample with every order
As a gift we always pack you a sample
Wide selection
We offer more than 50 brands
Krásná Každý Den s.r.o.
Ke Zvoli 783
25241 Dolní Břežany
Česká republika
Business Reg. No.: 05080720
VAT ID: CZ05080720
Mastercard
PayPal
ThePay
Visa
ApplePay
Packeta
Zásilkovna
DHL
GLS
Čeština
cz
English
en
EUR