Welcome to our new brand of Czech natural cosmetics Cannor ❤️

Letní aromaterapie

Léto je tady, ten nejkrásnější čas v roce. Čas na rošťárny pod širým nebem, čas na letní prázdniny, drinky na terase, dovádění ve vodě. Kouzelný čas si můžete zpestřit i éterickými oleji, které mají velkou moc i v tomto ročním období. 

Zchladit se a proudit se k životu

Horké počasí je krásné, pokud jej můžeme trávit někde v přírodě nebo u vody. V práci nebo bytě ale může být horko nesnesitelné, proto je jakékoli ochlazení více než vítáno. V tomto počasí oceníte účinky máty. Její osvěžující vůně má aromaterapeutické účinky a navozuje příjemný pocit ochlazení. K teplu patří i určitá únava, kdy se neumíme soustředit na práci a toužíme spíš po oddechu než po excelentních výkonech. Tělo a ducha vzpruží rozmarýnový éterický olej. Jeho krásná a svěží vůně zlepšuje koncentraci. Navrací chuť k práci a usnadňuje zvládnutí veder. Velmi dobře působí i bazalkový éterický olej, který přinutí z člověka vydat maximum. Díky těmto olejům se stane horké počasí snesitelnější a spíše zvládneme své povinnosti, po kterých nás čeká vytoužený relax.

Letní aromaterapie

Ale i odpočinek je třeba

Znáte ten pocit, když se v noci převalujete ve zpoceném pyžamu, vzduch by se dal krájet a spánek je v nedohlednu? Jsou to ty nepříjemné lepkavé noci, kdy si člověk touží odpočinout a načerpat nové síly. Příjemný a klidnější spánek dokáže navodit levandulový nebo meduňkový esenciální olej. Pár kapek si můžete přidat do koupele, do aromalampy, můžete si udělat masáž chodidel (trocha rostlinného oleje a éterického oleje) nebo si provonět polštář.

Zbavte se hmyzu snadno a rychle

Hmyz je s létem neodmyslitelně spojený a každoročně je otravnejší a otravnejší :-) I s tím nám pomohou vhodně zvolené éterické oleje. Citronela se vyznačuje krásnou citrusovou vůní. Zatímco nám pomůže uklidnit a osvěžit mysl, aby se nám lépe pracovalo, na hmyz má repelentní účinky. Velmi podobně na hmyz působí i levandule. Je proto dobré mít je doma a klidně je můžete použít i do domácích repelentů a jsou i skvělými společníky na dovolené. Tyto oleje ochrání před hmyzem nejen venku, ale i v domácnosti. Kromě nich jsou přírodním odpuzovačem hmyzu i éterické oleje gerániummáta nebo čajovníkový olej. Právě čajovníkový olej považuji za must have, který by i v domácí lékárničce neměl chybět.

Letní aromaterapie

Na co si dát pozor

Mnoho éterických olejů je s létem doslova spjatých. Milujeme jejich vůni a účinky, protože přinášejí vytouženou úlevu, radost, lepší náladu. Přesto je ale několik olejů, kterým je třeba se vyvarovat. Jsou to fototoxické oleje jako pomerančový, citronový, bergamotový nebo citrónová tráva. Obecně můžeme říci, že jsou to citrusové vůně. Samy o sobě jsou vynikající, ale jsou fotosenzibilní. Pokud tyto oleje aplikujete na pokožku, při kontaktu se sluncem mohou vyvolat alergické reakce, narušit pigmentaci a způsobí zvýšenou citlivost na slunce, která může vést ke spáleninám. Proto jsou tyto oleje vhodnější na zimu, kdy sluníčko tak nesvítí.

A nakonec nejlepší letní éterické oleje

Levandule je všestranný olej vhodný k ošetření oděrek i spálenin. Máta přináší nejen ochlazení, ale je vhodnou péčí i po opalování. Podobně účinkuje také eukalyptus. Heřmánek ulevuje po opalování a také se přidává do opalovacích krémů. Růže činí kůži více propustnou, a tím jí umožňuje účinněji absorbovat živiny z jiných olejů v ošetřující směsi. V neposlední řadě je to již zmíněný čajovníkový olej.

Letní aromaterapie

Použitá literatura: 

Zrubecká, Adéla. Aromaterapie podle ročních období. Brno: CPress, 2018. 200 s. ISBN 978-80-264-2085-9.

 

1.7.2018

Review of the e-shop
100%
Everything is absolutely perfect, from the goods to the communication + speed of delivery.
100%
Everything in order Speed Free personal collection
100%
Speed
100%
one of the things I ordered was a lavender water bomb and I have to say that I've never had anything more fragrant at home. Not to mention the rosemary hair oil.
100%
Speed of processing Communication
100%
Incredibly fast delivery Quality products Reliable shop
100%
fast delivery, package with cosmetics beautifully packed :)
NIC
100%
Great cooperation, fast order processing, great satisfaction
100%
100%
Fast delivery with love and care
We send packages as if they were a gift for our loved ones
Everything you need in one place
We will be happy to help you with your order
Free shipping over 250 Eur
Get free shipping on your order
Free sample with every order
As a gift we always pack you a sample
Wide selection
We offer more than 50 brands
Krásná Každý Den s.r.o.
Ke Zvoli 783
25241 Dolní Břežany
Česká republika
Business Reg. No.: 05080720
VAT ID: CZ05080720
Mastercard
PayPal
ThePay
Visa
ApplePay
Packeta
Zásilkovna
DHL
GLS
Čeština
cz
English
en
EUR