Jak na boj s ekzémem

Atopický ekzém je v posledních letech hojně probírané téma. Jedná se o velmi časté chronické kožní onemocnění, které postihuje děti jakéhokoli věku, i dospělé jedince. Pokožka zdravého člověka je pokryta kožním ochranným filmem, který je u jedinců s atopickým ekzémem velmi slabý. Lehce tak vznikne zánět, který se projevuje zarudnutím pokožky a tvorbou tzv. kožních ložisek, které se nejčastěji objevují v podkolenních jamkách, na krku, na nártech, ale i ve vlasech a na obličeji. 

Moderní medicína ráda volí kortikoidy, které většinou rychle zaberou, ale kůži zjizví a jejich účinek se při dlouhém používání snižuje. Existují alternativní cesty jako práce s myslí, s blokacemi, se vzorci chování a rodinným zatížením. Svatý grál zatím nikdo neobjevil, ale najde se řada jiných cest, které stojí za to vyzkoušet. Terapie, různé techniky, přírodní krémy a masti, nebo nálevy, které nám mohou ulevit. 

Léčení jakéhokoliv ekzému je však běh na dlouhou trať. Platí ale pár zásadních pravidel, na které je dobré myslet:

✅ OBLEČENÍ: oděv je v těsném kontaktu s kůží. Měl by proto být čistý, volný a prodyšný. Bio bavlna či len jsou skvělou volbou. Len má navíc chladivé vlastnosti. Polyesterové oděvy, nebo jiné umělé látky kůži nesvědčí a nesvědčí jí ani příliš upnuté oblečení.

✅ CHEMIE: Je dobré vyhýbat se všem ne zcela přírodním prostředkům při mytí těla, nádobí, nábytku, auta a podobně. Vybírat můžete z přírodních pracích gelů, ořechůhypoalergenních vajíčekpracích papírkůprostředků na mytí nádobí nebo celé domácnosti a také vaše plechové miláčky můžete opečovávat přírodně :), ale hlavně pak kosmetické produkty pro osobní hygienu – sprchové gely, šampóny, mýdla, krémy a deodoranty.

✅ DOMÁCÍ MAZLÍČCI, ZVÍŘATA A ROSTLINY: Bohužel i domácí mazlíčci mohou být zdrojem alergických reakcí a kožních projevů. Máte-li sklony k alergiím, je dobré se kontaktu se sebe roztomilejšími zvířátky vyhnout. Pokud to není možné, jsou cesty, jak to řešit. Ať už farmaceuticky, častým úklidem, omezením pohybu zvířátka po bytě nebo důslednou hygienou. Stejně tak nešťastný dopad na kůži může mít i pyl rostlin a jejich přítomnost v bytě. Alergie na jaře a v létě jsou časté a pro problematickou kůži zátěžové.

✅ VÝBĚR VHODNÉHO PROMAZÁVÁNÍ POKOŽKY a případné léčby ložisek je těžký. V podstatě se nedá poradit každému stejně, je to taková alchymie :) Nutnost stále promazávat pokožku, nejlépe krémy s obsahem kalcia a vitamíny A a E, zinku, včelího vosku je však základ. Z pravidelného promazávání si můžete vytvořit léčivý rituál. Vybrat ten správný poměr a složení ale vyžaduje trpělivost a mnohdy je to metoda pokus – omyl. 

 

Jak tedy podpořit regeneraci atopické pokožky? 

Jak na boj s ekzémem 

✅ Pokud jste ještě neslyšeli o britské přírodní značce BATCH #001, rády vám ji představíme. Věříme totiž, že by mohla být pro atopickou pokožku a také pokožku s psoriázou, to pravé. Tuto značku založila majitelka Paula díky svým malým dcerkám, které měly od narození různé kožní problémy a alergie. Na trhu však velmi těžko hledala opravdu čisté přírodní přípravky, které by pomáhaly zmíněným problémům u malých miminek a dětí a zároveň aby působily i preventivně. Rozhodla se tedy do výroby pustit sama a tak vzniklo mnoho cenných, čistě přírodních produktů, ve kterých je tou nejhodnotnější složkou včelí voskCo nás nejvíce zaujalo a bylo důvodem k uzavření spolupráce? Včelí vosk Paula odebírá pouze od lokálních a prověřených včelařů. Má tedy stoprocentní záruku, že je získáván etickým způsobem a co nejšetrněji. Tím je zajištěna jeho absolutní čerstvost, co nejvyšší čistota a zachování všech cenných složek v nejvyšší možné míře.

✅ Pokud vás netrápí atopická pokožka, ale máte pleť a pokožku citlivou až velmi citlivou, už nemusíte zdlouhavě a podrobně pročítat složení různých produktů, které vaše pokožka zvládne přijmout. Protože v BATCH #001 vyvinuli specialní řadu určenou právě pro citlivou a velmi citlivou pleť a pokožku. Jejich balzám navíc můžete použít jak k hydrataci a ochraně pokožky celého těla i pleti, ale také na těhotenské bříško, nebo v péči o miminka.

✅ Nabídka v našem obchůdku je vskutku rozmanitá. Vybírat tedy můžete i z dalších značek přírodních produktů, které se věnují péči o atopickou, ekzematickou, nebo velmi citlivou pleť a pokožku.

Slova na závěr? Svou roli zcela jistě hraje i zdravý jídelníček, pozitivní přístup k životu a životní styl obecně. Ne nadarmo se říká – ve zdravém těle, zdravý duch. Jezte zdravě, otužujte se, radujte se a výsledky se dostaví! :)

Review of the e-shop
100%
100%
Accurate advertising Orientation in the store Good description of the goods, including INCI on the website and on the product Healthy ingredients Quality product Packaging
100%
The package was beautifully wrapped and with a gift inside which made me very happy,thank you.
100%
Goods delivered quickly Excellent communication Gift with purchase Wide selection
100%
100%
Great selection of products at unbeatable prices Quick feedback on product inquiry Fast shipping Wonderfully packaged goods, left me impressed Small gift with order
This is not a disadvantage, but rather a recommendation - the QR code on the gift is illegible. It seems like a shame.
100%
90%
Always everything in order and delivered quickly
100%
Everything is absolutely perfect, from the goods to the communication + speed of delivery.
100%
Everything in order Speed Free personal collection
Fast delivery with love and care
We send packages as if they were a gift for our loved ones
Everything you need in one place
We will be happy to help you with your order
Free shipping over 250 Eur
Get free shipping on your order
Free sample with every order
As a gift we always pack you a sample
Wide selection
We offer more than 50 brands
Krásná Každý Den s.r.o.
Ke Zvoli 783
25241 Dolní Břežany
Česká republika
Business Reg. No.: 05080720
VAT ID: CZ05080720
Mastercard
PayPal
ThePay
Visa
ApplePay
Packeta
Zásilkovna
DHL
GLS
Čeština
cz
English
en
EUR