Lavera
BRANDS
Women
Makeup
Children, Moms
Men
NON-TOXIC
Be a saviour

Laverana GmbH & Co. KG., Am Weingarten 4, 30974, Germany, info@lavera.de
Laverana GmbH & Co. KG.Am Weingarten 4, 30974, Germanyinfo@lavera.de
Save the product - expiration date

Code: P1992
LAVERA Illuminating Liquid Concealer Medium 5.5 ml expiration 11/26
In stock
13.13 EUR
238.73EUR/100ml
The brightening concealer by lavera reliably covers dark circles under the eyes and minor skin imperfections. Thanks to its gentle composition, it spreads easily and adapts to the skin tone. The composition with bio aloe vera, natural hyaluronic acid, and green tea cares for and hydrates the skin. Does not settle, does not fade, and lasts
Save the product - expiration date

Code: P1934
LAVERA Illuminating Liquid Concealer Ivory 5.5 ml expiration 10/26
In stock
11.49 EUR
208.91EUR/100ml
The brightening concealer by lavera reliably covers dark circles under the eyes and minor skin imperfections. Thanks to its gentle composition, it spreads easily and adapts to the skin tone. The composition with bio aloe vera, natural hyaluronic acid, and green tea cares for and hydrates the skin. Does not settle, does not fade, and lasts

Code: 06803
Lavera Illuminating Liquid Concealer Tanned 5.5 ml
In stock
16.43 EUR
298.73EUR/100ml
The illuminating concealer by lavera reliably covers dark circles under the eyes and minor skin blemishes. Thanks to its gentle formula, it spreads easily and adapts to the skin tone. Formulated with organic aloe vera, natural hyaluronic acid and green tea to care for and hydrate the skin. It does not settle, does not fade and lasts up to

Code: 06801
Lavera Brightening Liquid Concealer Light 5.5 ml
In stock
16.43 EUR
298.73EUR/100ml
The brightening concealer by lavera reliably covers dark circles under the eyes and minor skin imperfections. Thanks to its gentle composition, it spreads easily and adapts to the skin tone. The composition with bio aloe vera, natural hyaluronic acid, and green tea cares for and hydrates the skin. Does not settle, does not fade, and lasts

Code: 06800
Lavera Illuminating Liquid Concealer Ivory 5.5 ml
In stock
16.43 EUR
298.73EUR/100ml
The brightening concealer by lavera reliably covers dark circles under the eyes and minor skin imperfections. Thanks to its gentle composition, it spreads easily and adapts to the skin tone. The composition with bio aloe vera, natural hyaluronic acid, and green tea cares for and hydrates the skin. Does not settle, does not fade, and lasts

Code: 06700
Lavera Basis Deodorant Spray 75 ml
In stock
11.36 EUR
15.15EUR/100ml
Reliable protection and gentle care with Bio Aloe vera even for sensitive skin.

Code: 06517
Lavera Lash to Impress Mascara black 13 ml
In stock
15.58 EUR
119.85EUR/100ml
Mascara that lasts up to 12 hours without smudging. The hourglass-shaped brush gives lashes volume without unwanted clumping. A formula containing organic castor oil and arginine strengthens and nourishes lashes. Suitable for contact lens wearers Premium brush that fans out lashes for extra volume No smudging, no clumping Vegan, free fr

Code: 5044
Lavera Eye Pencil 01 Black 1.14 g
In stock
6.29 EUR
55.18EUR/10g
Lavera black eye pencil offers an intense and long-lasting color result. Thanks to its fine texture, it allows for easy and precise application. The eye pencil contains organic jojoba oil, which provides intensive care and long-lasting effect. Also suitable for contact lens wearers. Long-lasting pencil sharpener Soft texture Dermatolog

Code: 5041
Lavera Lip Contour Pencil 03 Red 1.14 g
In stock
5.03 EUR
44.12EUR/10g
The soft lip liner naturally defines the shape of the lips. Thanks to the content of organic jojoba oil, it gently cares for sensitive lips. Silky soft, creamy texture with a long-lasting effect.The packaging is made from renewable cellulose material.Use: Gently trace the lip line. This will prevent the lipstick from smudging. Then apply

Code: 5045
Lavera Eye Pencil 02 Brown 1.14 g
In stock
6.29 EUR
55.18EUR/10g
Lavera brown eyeliner offers an intense and long-lasting color result. Thanks to its fine texture, it allows for easy and precise application. The eye pencil contains organic jojoba oil, which provides intensive care and long-lasting effect. Also suitable for contact lens wearers. Long-lasting pencil sharpener Soft texture Dermatologic

Code: 5053
Lavera Strengthening Mascara Volume Black 9 ml
In stock
9.68 EUR
107.56EUR/100ml
Mascara that creates naturally looking volume and beautifully curled lashes. It is particularly suitable for everyday wear. Contains mineral color pigments and carefully selected organic ingredients such as organic rose water, thanks to which the eyelashes remain unclumped.Use: Hold the mascara brush in a horizontal position. Start applyi
NEW FORMULA

Code: 5217
Lavera Basis Sensitiv Universal Cream 150 ml
In stock
9.25 EUR
6.17EUR/100ml
Universal moisturizing cream is suitable for the whole family for face, hands, and body. Thanks to the content of Organic Shea Butter, it nourishes and regenerates the skin. Bio Almond Oil softens it and leaves it smooth to the touch. The rich consistency provides the skin with intense nourishment and protection against drying out. You wi
Fast delivery with love and care
We send packages as if they were a gift for our loved ones
Everything you need in one place
We will be happy to help you with your order
Free shipping over 250 Eur
Get free shipping on your order
Free sample with every order
As a gift we always pack you a sample
Wide selection
We offer more than 50 brands




































































































































