Mylo
I'm interested
BRANDS
Women
Children, Moms
Teenager
Men
NON-TOXIC
Be a saviour

Mylo, s.r.o., Mierová 25, 900 27 Bernolákovo, Slovakia, mylo@mylo.sk
Mylo, s.r.o.Mierová 25, 900 27 Bernolákovo, Slovakiamylo@mylo.sk

Code: 243
Mylo Beard Oil with Lime and Patchouli Loktibrada 30 ml
In stock
12.38 EUR
41.27EUR/100ml
This serum will get your beard into super condition. Designed to provide the mustache, beard, and the skin beneath the beard with the necessary nourishment, hydration, and the scent of essential oils. Thanks to its composition, it soothes and softens the skin. Supports the skin's regenerative ability, helps against itching and redness, so
2 Variants

Code: 06674
Mylo Eye Cream Rose and Cherry
Currently out of stock
14.03 EUR
140.3EUR/100ml
A triple-action eye cream that hydrates, fills wrinkles and brightens.Delicate eye contours need gentle but effective care, which is why this cream is packed with exceptional natural ingredients.Active ingredients:Bakuchiol (1%) - has retinol effects, stimulates collagen formation, is a powerful antioxidant, has antibacterial and anti-inf

Code: 5280
Mylo face cream rose and pomegranate 50 ml
Currently out of stock
29.09 EUR
58.18EUR/100ml
Facial and décolleté cream for sensitive skin. Contains an active ingredient derived from hemp seeds (Cannabiot) and chicory (prebiotic), which positively affect the skin microbiome. The cream is enriched with plant ingredients that improve your skin's resistance to signs of aging, skin inflammation, or dehydration: pomegranate extract, b

Code: 4306
Mylo Face and Décolleté Cream Rose and Hemp 50 ml
Currently out of stock
25.84 EUR
51.68EUR/100ml
New from Mylo, a facial and décolleté cream. Contains an active ingredient derived from hemp seeds, which positively affects the skin microbiome, effectively helps prevent dehydration and dry skin. The cream is enriched with plant-based ingredients such as bakuchiol, green tea extract, goji, amaranth, plant-derived hyaluronic acid, and wh

Code: 2967
Mylo Deodorant Spray Refresh 50 ml
Currently out of stock
19.38 EUR
38.76EUR/100ml
The deodorant contains natural herbal extracts that slow down the formation of bacteria that cause body odor. Deodorant does not prevent sweating, as it is a natural way for the body to get rid of certain toxins. It is intended not only for the skin of the armpits but also for the feet. A pleasant fragrance composed of a combination of ci

Code: 1209
Mylo Cleansing Milk for Dry and Sensitive Skin MOISSANIT 200 ml
Currently out of stock
21.54 EUR
10.77EUR/100ml
The makeup remover gently but thoroughly cleanses the skin, removing makeup, impurities, and dead skin cells. It can be used daily and does not require additional cosmetic products for cleansing and toning.93.58% is of organic origin in the sense that it is of BIO quality, 99.5% of the product is of natural origin, except for the preserva

Code: 391
Mylo Serum for Normal and Tired Skin Awakening 50 ml
Currently out of stock
25.84 EUR
51.68EUR/100ml
The right facial oil is lightweight, gentle, quickly absorbable, and deeply hydrates the skin. Contains vitamins, minerals, proteins, and nutrition essential for the development and care of healthy and glowing skin. You can use this serum instead of a face cream or as a night serum. Contains cold-pressed oils - jojoba, raspberry, rosehip,
Fast delivery with love and care
We send packages as if they were a gift for our loved ones
Everything you need in one place
We will be happy to help you with your order
Free shipping over 250 Eur
Get free shipping on your order
Free sample with every order
As a gift we always pack you a sample
Wide selection
We offer more than 50 brands





































































































































