Buy JOUJOU products over 90€ and get cloth bag as a gift.❤️

Proč si vybrat tuhý šampon?

Před několika lety se na našem trhu objevily velmi zajímavé produkty - tuhé šampony. Jsou zcela jiné než tekuté, ale jakmile je poznáte, nebudete se jich chtít vzdát. Mají své nepopsatelné kouzlo a mnoho výhod.

Co je tuhý šampon?

Tuhý šampon je složením podobný, jako šampon tekutý. Hlavním rozdílem ale je, že neobsahuje vodu. Díky tomu, že neobsahuje vodu, nepotřebuje ani žádné chemické konzervační látky. Nenajdete v něm ani sulfáty, které mohou být pro citlivou pokožku dráždivé. Naopak v nich najdete složky jako jsou másla (například avokádové, bambucké) nebo rostlinné a esenciální oleje. Nejsou to šampony na bázi mýdla, proto není nutné vlasy následně oplachovat octem. Některé tuhé šampony jsou obohaceny i o kondicionizační složku, která vlasy udržuje jemné, pomáhá jejich rozčesávání a snižuje také statickou elektřinu vlasů.

Jak dlouho vydrží?

Tato otázka je poměrně častá a nedá se na ni odpovědět zcela přesně. Menší šampon může vydržet 1 - 2 měsíce a ten větší klidně i 2 - 3 měsíce. Vše závisí na tom, kolik lidí ho používá, jak častá je intenzita mytí vlasů a také to, jak dlouhé vlasy jsou. Obecně ale můžeme říci, že 60 gramový šampon vydrží přibližně tak dlouho, jako 400 ml tekutého šamponu, 30 gramový jako 200 ml tekutého šamponu. Pravdou ale je, že u tekutého šamponu je větší pravděpodobnost, že se vypotřebuje rychleji. 

Jak se používá

Použití je velmi jednoduché. Stačí ním promnout po mokrých vlasech, rozpěnit a opláchnout, úplně stejně, jako když si vlasy myjete tekutým šamponem. Díky svému šikovnému tvaru perfektně padne do ruky a snadno se jím vlasy myjí. Po jeho použití není třeba oplachovat vlasy octovou nebo citrónovou vodou.

Proč si ho oblíbíte:

Tuhý šampon přináší několik výhod, díky kterým se stane vaším věrným společníkem:

  • Nikde se Vám nevylije. Doma, v kufru, na dovolené, prostě nikde. Můžete s ním i do letadla a zabírá podstatně méně místa, než klasický tekutý šampon - ať už v kufru, nebo na vaně. 
  • Na dovolené může nahradit třeba i prášek na praní, když se na vašem oblíbeném tričku objeví flek.
  • Ubývá pomaleji. V případě tuhého šamponu jen promnete vlasy a napěníte. U tekutého šamponu často použijeme větší množství, než je třeba. 
  • Blahodárně působí nejen na vlasy, ale i na vlasovou pokožku.
  • Nepotřebuje plastový obal. Můžete ho uložit do mýdlenky nebo si koupit hliníkovou přenosku, do které ho po každém použití suchý odložíte. Šetří se tak životní prostředí a produkuje méně odpadu.
  • Tuhý šampon vytváří bohatou a krémovou pěnu, která myje vlasy bez vysušování.

Má nevýhody?

Malou nevýhodou se může zdát jeho použití, když už je téměř spotřebovaný. Z tuhého šamponu je jen tenká placka, která se může zlomit a mytí tak jde pomaleji. Není to ale až tak velký problém. Části se dají spojit a bez problémů ho používáte až do úplného spotřebování. A nemusíte se bát - ve vlasech jeho kousky nezůstávají.

Které značky nabízí tuhé šampony?

Všechny tuhé šampony najdete v e-shopu zde. Jsou tam značky jako například Ponio, Navia, MusK, Savon nebo Soaphoria. A věřím, že časem přibudou i další.

Review of the e-shop
100%
100%
100%
Speed, product quality, samples with the order
100%
100%
Great communication from the store The package is beautifully eco-wrapped and smells of lavender. Unwrapping is a joy. It's like unwrapping a gift you really want.
100%
100%
100%
100%
100%
Fast delivery with love and care
We send packages as if they were a gift for our loved ones
Everything you need in one place
We will be happy to help you with your order
Free shipping over 250 Eur
Get free shipping on your order
Free sample with every order
As a gift we always pack you a sample
Wide selection
We offer more than 50 brands
Krásná Každý Den s.r.o.
Ke Zvoli 783
25241 Dolní Břežany
Česká republika
Business Reg. No.: 05080720
VAT ID: CZ05080720
Mastercard
PayPal
ThePay
Visa
ApplePay
Packeta
Zásilkovna
DHL
GLS
PPL
Čeština
cz
English
en
EUR