Tipy na péči o citlivou pleť

Citlivá pleť dokáže svého majitele pořádně potrápit. Neplní dostatečně svou ochrannou funkci a vrchní hydrolipidová vrstva je narušená. Důsledkem je dehydratace pokožky a snadnější průnik škodlivých a dráždivých látek z vnějšího prostředí. Pleť potřebuje laskavou péči a nejjemnější kosmetiku.

Není to lehké

Pleť má snížený práh tolerance a nepřiměřeně reaguje na podněty, které běžně u jiných tipů pleti podráždění nevyvolávají. Důsledkem narušené ochranné bariéry pokožky se dostaví nepříjemné příznaky jako pocity pnutí, tepla, zarudnutí, pálení, suchost a tvorba šupinek i nepříjemné svědění. K častým podnětům, které Vaši pokožku podráždí, patří například příliš teplé nebo chladné počasí, stres, některé léky, alkohol, pálivá jídla nebo špatně zvolená kosmetika. Běžné kosmetické přípravky z drogerií jsou většinou nevhodné, neboť obsahují dráždivé látky jako parfémové přísady, emulgátory, alkoholy, konzervanty a barviva. Je potřeba vybírat takovou kosmetiku, která pomáhá redukovat zarudnutí, brání vzniku podráždění a zánětu, eliminuje šupinatění pokožky, přináší úlevu od pálení a pnutí a zmírňuje reaktivnost pokožky na podněty.

Něžná péče

Citlivá pleť potřebuje důkladnou péči. Na její čištění jsou ideální zejména pleťová mléka, která ji nevysuší. Dnes už najdete v obchodech čistící gely, které nepění a nenaruší tak křehkou rovnováhu. Nabízí je Navia i Dulcia a pro citlivou pleť jsou vynikající. Obecně se říká, že čím pěnivejší produkt je, tím snadněji pleť vysuší a podráždí. Pleťové vody nesmí obsahovat žádný alkohol. Ideálním řešením je růžová voda, která se doporučuje všem typům pleti. Co se týká hydratace, citlivou pleť můžete hydratovat séry s kyselinou hyaluronovou, jemnými hydratačními krémy nebo oleji. Mezi oleje vhodné pro citlivou pleť patří například mandlový, hroznový, ricinový, meruňkový, arganový nebo jojobový. Alternativou je i bambucké nebo kakaové máslo. Nebojte se sáhnout i po pleťové masce. Vhodně zvolená maska pleť zklidní, vyživí a vyčistí. Postačuje jednou týdně a přinese nejen vytouženou úlevu, ale i hezčí tvář. Naopak peelingy se u citlivé pleti nedoporučují vůbec. Při omývání obličeje je dobré vyhnout se studené vodě, zejména té tvrdé. Snadno podráždí pleť a způsobí zarudnutí, pnutí a podráždění. Při následném sušení pleti ručníkem byste neměli ručník příliš po pleti šoupat, protože je to pro pleť také příliš velká zátěž. Abyste ji osušili, stačí ho jen jemně přikládat.

Co by kosmetika měla a neměla obsahovat

Přírodní kosmetika by obecně neměla obsahovat látky jako parafín, vazelínu a jiné ropné produkty, syntetické konzervační látky, barviva a parfémy. Složená by měla být z kvalitních surovin z ekologického zemědělství. Skvělé je, pokud také není parfémovaná a neobsahuje ani éterické oleje. Přírodní kosmetice propůjčují vůni právě éterické oleje. Éterické oleje nejen krásně voní, ale mají i řadu dalších účinků. Citlivá pleť je ale nemusí dobře snášet, proto je lepší, pokud kosmetika určená pro tento typ pleti neobsahuje žádné éterické oleje. Měla by také obsahovat co nejméně složek, aby se snížilo riziko alergické reakce. A pokud se už nějaká reakce objeví, snadněji můžete zjistit, která ze složek ji způsobila. Ideálními složkami jsou kvalitní za studena lisované přírodní oleje, přírodní zvlhčující látky jako bambucké máslo, rostlinný glycerin a přírodní konzervační látky jako vitamín E. Každá pleť je ale jiná a tak i některým majitelkám citlivé pleti nemusí kosmetické produkty s obsahem éterických olejů dělat problém. Pokud je to i Váš případ, pak vybírejte přípravky s obsahem éterických olejů z levandule, růže nebo heřmánku. Ty se totiž na citlivou pleť nejvíce osvědčily. 

Často je to ale o hledání a zkoušení toho, co zrovna Vaší pleti sedne. Proto se toho nebojte a zkoušejte, ale opatrně - na malém kousku pokožky. 

Review of the e-shop
100%
speed, seriousness, gift in the package :-)
100%
Fast delivery
100%
Great selection, fast delivery.
100%
100%
100%
100%
U
100%
Varied selection of goods Clear website Speed Packaging
100%
Gorgeous goods reasonable prices fast delivery to the box superb presentation of the package, beautifully wrapped, fragrant, gift
100%
Selection of the best cosmetics of the world and our brands, everything has a pure composition Beautifully packaged L e a h l a n i - Hawaiian cosmetics is absolutely the best (their fragrance, pure composition, worth it) J o u Jou - Croatian cosmetics TOP I will definitely buy again and try their other products
Fast delivery with love and care
We send packages as if they were a gift for our loved ones
Everything you need in one place
We will be happy to help you with your order
Free shipping over 250 Eur
Get free shipping on your order
Free sample with every order
As a gift we always pack you a sample
Wide selection
We offer more than 50 brands
Krásná Každý Den s.r.o.
Ke Zvoli 783
25241 Dolní Břežany
Česká republika
Business Reg. No.: 05080720
VAT ID: CZ05080720
Mastercard
PayPal
ThePay
Visa
ApplePay
Packeta
Zásilkovna
DHL
GLS
PPL
Čeština
cz
English
en
EUR