Buy JOUJOU products over 90€ and get cloth bag as a gift.❤️

Tipy na péči o zralou pleť

Touha po věčném mládí provází ženy od nepaměti. Toužíme po dokonalé pleti bez vrásek a s každým dalším rokem sledujeme, zda se naše pleť nemění. Proces stárnutí pleti začíná kolem 25. roku života. Po třicítce už pleť není tak svěží a buňky se začínají obnovovat pomaleji. Navíc na sebe přestávají vázat dostatek vlhkosti. Po čtyřicítce se z jemných vrásek a linek stávají skutečné vrásky. Pleť ztrácí elasticitu a odolnost vůči vnějším vlivům. Už není tak pevná a pružná jako bývala.

Zralá pleť se mění

Každá z nás má svůj typ pleti, o který se musí starat. Není to vždy jednoduché, protože péče o daný typ pleti má svá pravidla. Čím je pleť starší, tím více se mění. Je mnohem sušší, spíše se na ní tvoří šupinky a nedokáže vázat vlhkost. Už není tak zářivá a kolem očí, úst a na čele jsou vrásky stále výraznější. Není rovnoměrně pigmentovaná a na rukou a obličeji se objevují stařecké skvrny. Narušuje se kožní bariéra, v důsledku čehož je zarudlá, citlivá, více svědí a je náchylnější na záněty. Zralá pleť není dermatologický termín jako smíšená nebo suchá pleť. Označujeme tak pleť s viditelnými známkami stárnutí, asi od čtyřiceti let. Samozřejmě, každá z nás stárne jinak. Někomu se vrásky objeví po třicítce, někomu podstatně později. Závisí to na mnoha faktorech - genetika, životospráva, kouření, alkohol, nesprávně zvolená kosmetika, nadměrné opalování nebo znečištěné ovzduší. Nesmíme zapomínat ani na stres, který ovlivňuje nejen kvalitu pleti. 

Laskavá péče

Naše pleť si zaslouží rozmazlování. Je citlivější, zranitelnější, křehčí. Potřebuje několik výrobků, které bychom měli používat pravidelně. K čištění pleti je ideální používat pleťové mléko, gel nebo odličovací olej, který je velmi jemný a nevysušuje pokožku. Vyhněte se produktům s obsahem alkoholu, které zralou pleť oslabují a dělají citlivější na vnější vlivy. Na druhou stranou se ale rozhodně nevyhýbejte pleťovým peelingům. Odstraní odumřelé buňky a pleť vyčistí. Pokud máte sklony k tvorbě rozšířených žilek, růžovky nebo suchých šupinatých míst, používejte jej opatrně, abyste si nezhoršili stav pleti. Nezapomínejte ani na výraznější péči - zvláčňující a výživné masky, kúry, séra i masáže se vzácnými pleťovými oleji. Oční krém je u zralé pleti už nutností. Pokožka kolem očí je velmi tenká, nemá téměř žádné tukové žlázy a přitom je denně namáhána. Vrásky se v této oblasti tvoří nejrychleji. Proto potřebuje výrazně hydratační a výživný krém. Krém se doporučuje používat dvakrát denně. Oční krém nejen hydratuje, ale také navrací pevnost a pružnost a zjemňuje vrásky. Kosmetika zázraky nedokáže, ale díky ní je pleť krásnější a můžeme tak stárnout s grácií.

Zajímavé ingredience v kosmetice pro zralou pleť

Svět přírodní kosmetiky je velmi bohatý a možná se v něm občas i ztrácíme. Co dobrého byste ale měli ve složení hledat?

  • Kyselina hyaluronová - je součástí vaziva, v pokožce zadržuje vodu a zajišťuje elasticitu a napnutou pokožku.
  • Peptidy - jsou to sloučeniny více aminokyselin. Jejich úkolem je vysílat signály tělu, které na jejich základě začne produkovat více kyseliny hyaluronové, elastinu, kolagenu a spustí se regenerační procesy v pokožce. Pleť je viditelně napnutější, hladší a pružnější.
  • Olej z opuncie - je považován za nejúčinnější zbraň proti stárnutí pokožky a tvorbě vrásek. Pro svou schopnost vyrovnávat mimické vrásky se kaktusovitému oleji říká přírodní botox.
  • Vitamíny A, E a C
  • Koenzym Q10 - zpomaluje proces stárnutí buněk.
  • Kolagen - bílkovina zodpovědná za mladistvý vzhled pleti. Tvoří se v hluboké vrstvě kůže z několika různých aminokyselin a zajišťuje, že kůže je pružná a pevná.
  • Marulový olej - je známý svým hydratačním a protistárnoucí účinkem. Má světle žluté zbarvení, snadno se vstřebává a neucpává póry.
  • Další známé oleje jako arganový, šípkový nebo olej z granátového jablka - používat se mohou samostatně nebo spolu s pleťovým krémem.
Review of the e-shop
100%
100%
100%
Speed, product quality, samples with the order
100%
100%
Great communication from the store The package is beautifully eco-wrapped and smells of lavender. Unwrapping is a joy. It's like unwrapping a gift you really want.
100%
100%
100%
100%
100%
Fast delivery with love and care
We send packages as if they were a gift for our loved ones
Everything you need in one place
We will be happy to help you with your order
Free shipping over 250 Eur
Get free shipping on your order
Free sample with every order
As a gift we always pack you a sample
Wide selection
We offer more than 50 brands
Krásná Každý Den s.r.o.
Ke Zvoli 783
25241 Dolní Břežany
Česká republika
Business Reg. No.: 05080720
VAT ID: CZ05080720
Mastercard
PayPal
ThePay
Visa
ApplePay
Packeta
Zásilkovna
DHL
GLS
PPL
Čeština
cz
English
en
EUR