Argital
I'm interested
BRANDS
Women
Children, Moms
Teenager
Men
Be a saviour

ARGITAL S.r.l., Via Della Tecnologia, 9 C/DA Fargione zona ASI, 97015 Modica (RG), info@argital.it
ARGITAL S.r.l.Via Della Tecnologia, 9 C/DA Fargione zona ASI, 97015 Modica (RG)info@argital.it
News

Code: 3021
Argital Aromatic Toothpaste with 7 Essential Oils 75 ml
In stock
11.83 EUR
15.77EUR/100ml
Aromatic toothpaste with 7 essential oils Argital disinfects the oral cavity, balances the acidic environment in the mouth, absorbs impurities, and acts against the formation of dental plaque, tooth decay, and protects gums against inflammation.Green clay is included in the toothpaste in the form of a gel, respectively. colloidal solution

Code: 3031
Argital Moisturizing and Nourishing Cream with Ylang Ylang 50 ml
In stock
14.78 EUR
29.56EUR/100ml
Moisturizing and Nourishing Cream with Ylang Ylang Argital makes the skin soft and supple, hydrates and nourishes it.In the morning, a combination of extracts from mallow, calendula, and plant glycerin provides deep hydration.In the evening, plant oils from almonds and wheat germ, rich in natural vitamin E, provide the skin with nourishme

Code: 4792
Argital Refreshing Foot Cream Against Foot Perspiration 75 ml
Skladem u dodavatele 3-4 dny
14.78 EUR
19.71EUR/100ml
A refreshing cream designed for foot care to prevent sweating, which, thanks to the combination of pure essential oils from lavandin, lemon balm, mint, thyme, and lemon, provides overall relief and refreshment to tired and swollen feet.Usage: Apply a small amount of cream to the legs, including the feet, and gently massage until absorbed.

Code: 4793
Argital Cream with Arnica and Green Clay 50 ml
In stock at the supplier 3-5 days
14.78 EUR
29.56EUR/100ml
Arnica cream is suitable for irritated skin prone to rashes and bruising. With mountain arnica and green clay gel.Specificity: Irritated skin, prone to rashes or with a tendency to bruise. Leg fatigue. Feeling of heavy legs. Cream with arnica and green clay is suitable for irritated skin prone to rashes and bruising. It also contains lav
Fast delivery with love and care
We send packages as if they were a gift for our loved ones
Everything you need in one place
We will be happy to help you with your order
Free shipping over 250 Eur
Get free shipping on your order
Free sample with every order
As a gift we always pack you a sample
Wide selection
We offer more than 50 brands




































































































































