
Kvitok

Skin care

Body care

Hair care

Mouth care

Children

SOLUTION

Barrier Booster

Senses

Accessories
Bestsellers
You may know Kvitok cosmetics under the more common name Navia. It is a Slovak brand that is made from purely natural ingredients and with the exception of goat's milk or beeswax, all ingredients are of plant origin. All products are produced in the Humenné district, in new larger premises surrounded by the picturesque nature of the Vihorlat Hills.
In our offer you will find vegan/vegetarian beauty products for comprehensive skin, body or hair care not only from the outside but also from the inside. Our cosmetics can also help you with specific problems such as acne, atopic eczema, dry skin, cellulite or dandruff, in conjunction with your commitment to improving your self-care.
Filter products
About sorting

Code: 2923
Kvitok Lip Balm Regenerating with Q10 5 ml
In stock
6.36 EUR
127.2EUR/100ml
The skin on the lips is thinner and more delicate, which is why the lips are more prone to damage from adverse environmental factors - dryness, strong wind, temperature changes. Give your lips the necessary nourishment and protection they deserve. Thanks to the content of nutritious plant oils and butters, the balm treats, nourishes, pro

Code: 2947
Kvitok Senses Whipped Body Cream Fruity 60 ml
In stock
8.1 EUR
13.5EUR/100ml
Escape into a world of fantasy and fun with a playful fruity fragrance that brings optimism and evokes a wonderful summer mood even on cooler days.Fruity notes of raspberries and peaches gradually transition into a floral heart complemented by the penetrating scent of currant, which completes the vanilla-caramel base.Thanks to the high co
NEW DESIGN

Code: 2948
Kvitok Senses Solid Deodorant Fruity 42 ml
In stock
9.76 EUR
23.24EUR/100ml
Natural deodorant with a fruity summer scent is also suitable for sensitive skin and does not leave a sticky feeling or stains on clothing. The deodorant from the Senses range contains ingredients with clinically proven antimicrobial effects for 24-hour effectiveness. Naturally eliminates odor-causing bacteria growth, while also softening
NEW DESIGN


Code: 2951
Kvitok Senses Roll-on Oil Perfume Fruity 10 ml
In stock
18.88 EUR
188.8EUR/100ml
The oil roll-on perfume with a fresh fruity summer scent emphasizes optimism and evokes a great summer mood even during cooler days. Fresh fruity notes gradually transition into a floral heart, complementing the vanilla base. A blend of 100% pure steam-distilled essential oils and natural aromatic substances from plant materials creates t

Code: 2940
Kvitok Senses Whipped Body Cream Glamorous 60 ml
In stock
8.1 EUR
13.5EUR/100ml
The harmony of delicate floral tones combined with raspberries emphasizes femininity and sensitivity. Citrus accents of bergamot slowly and elegantly transition into a woody base, while the vanilla element adds a touch of confidence. A seductive composition that allows every woman to radiate strength and sensuality. Thanks to the high

Code: 2941
Kvitok Senses Solid Deodorant Glamorous 45 ml
In stock
9.76 EUR
21.69EUR/100ml
Natural deodorant with a delicate floral scent and citrus undertones highlighting femininity and allure. It is suitable for sensitive skin and does not leave a sticky feeling or stains on clothing. The deodorant from the Senses range contains ingredients with clinically proven antimicrobial effects for 24-hour effectiveness. Naturally eli
NEW DESIGN


Code: 2944
Kvitok Senses Roll-on Oil Perfume Glamorous 10 ml
In stock
18.88 EUR
188.8EUR/100ml
Oil roll-on perfume with a delicate floral scent emphasizes femininity and confidence, the element of vanilla and wood adds a touch of confidence. Thanks to the citrus accents of bergamot and orange, you will feel fresh and seductive at the same time. A blend of pure steam-distilled essential oils and natural aromatic substances from plan


Code: 2945
Kvitok Senses Toilet Perfume Glamorous 30 ml
In stock
28 EUR
93.33EUR/100ml
This sweet, creamy fragrance will delight all lovers of creamy cakes. On the first breath, you will be captivated by the citrus notes of orange, bergamot, and jasmine, which then unfold into the warm, delightful sweetness of vanilla. Elements of sandalwood and cedarwood then underscore and complete this purely feminine fragrance. Get r


Code: 2952
Kvitok Senses Toilet Perfume Fruity 30 ml
In stock
28 EUR
93.33EUR/100ml
Surround yourself with a cloud of juicy, sweet fruity fragrance that will transport you to sunny summer days with just one spray. Right after application, you will be enchanted by the tones of peach, raspberries, and blackcurrant, underscored by a light floral aroma.The sweet touch that gives the perfume the right flair is ensured by the

Code: 2921
Kvitok Radiant Smile Tooth Powder with Activated Charcoal 25 g
In stock
8.1 EUR
3.24EUR/10g
Activated charcoal is a key ingredient for radiant teeth and thorough removal of impurities and dental plaque. Thanks to its excellent adsorption properties, it can bind a large amount of impurities - it acts as a strong detoxifier even in small quantities. The tooth powder also contains turmeric, which supports cleaning and whitening of
NEW DESIGN

Code: 2922
Kvitok Lip Balm Neutral 6 ml
In stock
5.09 EUR
63.63EUR/100ml
The skin on the lips is thinner and more delicate, which is why the lips are more prone to damage from adverse environmental factors - dryness, strong wind, temperature changes. Give your lips the necessary nourishment and protection they deserve. Thanks to the content of nutritious plant oils and butters, the balm treats, nourishes, pro
NEW DESIGN

Code: 2924
Kvitok Lip Balm Sweet Kiss 6 ml
In stock
5.73 EUR
95.5EUR/100ml
The skin on the lips is thinner and more delicate, which is why the lips are more prone to damage from adverse environmental factors - dryness, strong wind, temperature changes. Give your lips the necessary nourishment and protection they deserve. Thanks to the content of nutritious plant oils and butters, the balm treats, nourishes, prot
Latest reviews

Kvitok Senses Solid Deodorant Fruity 42 ml
100%
Zuzana K.

Kvitok Microneedling Roller 1 pc
100%
Jitka K.

Kvitok Senses Solid Deodorant Fruity 42 ml
100%
Natalia F.
Fast delivery with love and care
We send packages as if they were a gift for our loved ones
Everything you need in one place
We will be happy to help you with your order
Free shipping over 250 Eur
Get free shipping on your order
Free sample with every order
As a gift we always pack you a sample
Wide selection
We offer more than 50 brands













































































































































