Urtekram
I'm interested
BRANDS
Women
Children, Moms
Men
Eco Household
NON-TOXIC

Midsona Sweden, Dockplatsen 16 211 19 Malmö PO Box 505 77 202 15 Malmö, konsumentkontakt@midsona.se
Midsona SwedenDockplatsen 16 211 19 Malmö PO Box 505 77 202 15 Malmökonsumentkontakt@midsona.se
News

Code: 07924
Urtekram Body Lotion Soothing Lavender 245 ml
In stock
12.54 EUR
5.12EUR/100ml
Give your skin intensive nourishment and a feeling of absolute comfort with a natural body lotion that leaves it velvety soft. The formula with essential lavender oil, shea butter, and olive oil deeply hydrates the skin, effectively regenerates it, and protects it from drying out. The light texture absorbs quickly, leaves no greasy film,
News

Code: 07923
Urtekram Soothing Lavender Shampoo 250 ml
In stock
9.88 EUR
3.95EUR/100ml
Revitalize your hair with a natural shampoo that gives it dazzling shine, perfect manageability, and a healthy appearance. The formula with essential lavender oil and nourishing broccoli oil effectively smooths the hair fibers along their entire length and deeply regenerates them. The shampoo gently cleanses the hair without unnecessarily
News

Code: 07922
Urtekram Soothing Lavender Conditioner 180 ml
In stock
8.4 EUR
4.67EUR/100ml
Treat your hair to intensive care with a natural conditioner that restores its natural vitality, softness, and radiant shine. The formula with essential lavender oil and nourishing broccoli seed oil deeply regenerates the hair fiber and significantly makes combing easier. The gentle texture does not unnecessarily weigh down the hair, pamp
News

Code: 07921
Urtekram Soothing Lavender Shower Gel 500 ml
In stock
15.71 EUR
3.14EUR/100ml
A gentle natural shower gel with lavender effectively cleanses the skin without unwanted drying and without disrupting its natural barrier. The formula combines gentle plant-based surfactants with moisturizing ingredients that leave the body perfectly clean, fresh, and soft to the touch. The gel contains no sulfates, parabens, or syntheti
News

Code: 07919
Urtekram roll-on cream deodorant Lemongrass 50 ml
In stock
9.84 EUR
19.68EUR/100ml
The natural creamy roll-on deodorant delivers a maximum burst of freshness and reliable protection against body odor throughout the day. Its vegan formula with hyaluronic acid gently cares for the underarms without blocking natural perspiration. The contained lemongrass essential oil has excellent cleansing and invigorating effects, quick
News

Code: 07918
Urtekram creamy roll-on deodorant Wild Rose 50 ml
In stock
9.84 EUR
19.68EUR/100ml
Natural creamy roll-on deodorant with a delicate texture provides reliable all-day odor protection while giving sensitive skin luxurious care. Its gentle formula containing hyaluronic acid and precious plant extracts intensely restores, nourishes, and softens the underarms without undesirably clogging pores. The deodorant is enriched with
News

Code: 07917
Urtekram Creamy Lavender Roll-On Deodorant 50 ml
In stock
9.84 EUR
19.68EUR/100ml
A natural roll-on deodorant with a creamy texture provides reliable odor protection while intensely regenerating the skin. Its vegan formula gently cares for the underarms without clogging pores or causing irritation. The essential oil of lavender plays the main role here, offering natural cleansing effects, soothing the skin after shavin
News

Code: 07916
Urtekram Creamy Coconut Roll-On Deodorant 50 ml
In stock
9.84 EUR
19.68EUR/100ml
The gentle creamy roll-on deodorant effectively neutralizes body odors, reliably protects throughout the day, and at the same time cares for the delicate underarm skin. Thanks to the combination of purely natural ingredients, it does not block the body's natural functioning, but effectively prevents the formation of odor. Contains organic
News

Code: 07899
Urtekram Rosemary Spray Conditioner 250 ml
In stock
9.43 EUR
3.77EUR/100ml
Lightweight leave-in spray conditioner makes detangling easier, hydrates the hair, and leaves it soft, supple, and naturally shiny. Thanks to carefully selected natural ingredients, it does not weigh down the hair fibers, making it ideal for fine and normal hair. Contains organic rosemary oil, organic aloe vera, and vegetable glycerin, wh
News

Code: 07829
Urtekram Strengthening Hair Serum 50 ml
In stock
15.54 EUR
31.08EUR/100ml
Strengthening hair serum offers gentle care for weakened and stressed hair. It is suitable for everyone with dry, weakened, or damaged hair that needs nourishment, shine, and protection for the ends. The light oil texture containing almond oil, chia extract, and shea butter ethyl esters provides hair with nourishment, natural shine, and s
News

Code: 07828
Urtekram Anti Frizz Styling Cream with Heat Protection 75 ml
In stock
12.13 EUR
16.17EUR/100ml
Natural styling cream with thermal protection protects hair during heat styling up to 230 °C. At the same time, it reduces frizz and helps define waves and curls throughout the day.The result is sleek, defined hair without frizz — even after using a hairdryer, straightener, or curling iron. Thanks to its natural composition, it is an idea
News

Code: 07827
Urtekram Styling Spray with Sea Salt 100 ml
In stock
12.13 EUR
12.13EUR/100ml
Natural styling spray with sea salt adds volume, texture, and beach waves to hair without stickiness. The result is a beautiful hairstyle with a touch of beach waves and a natural, effortless style.Suitable for all hair types — straight, wavy, and curly.It will be appreciated especially by those who are looking for a light styling without
Fast delivery with love and care
We send packages as if they were a gift for our loved ones
Everything you need in one place
We will be happy to help you with your order
Free shipping over 250 Eur
Get free shipping on your order
Free sample with every order
As a gift we always pack you a sample
Wide selection
We offer more than 50 brands




































































































































