Urtekram
I'm interested
BRANDS
Women
Children, Moms
Men
Eco Household
NON-TOXIC

Midsona Sweden, Dockplatsen 16 211 19 Malmö PO Box 505 77 202 15 Malmö, konsumentkontakt@midsona.se
Midsona SwedenDockplatsen 16 211 19 Malmö PO Box 505 77 202 15 Malmökonsumentkontakt@midsona.se

Code: 1835
Urtekram Aloe Vera Body Lotion 245 ml
In stock
12.54 EUR
5.12EUR/100ml
Ripe oranges bring pleasant freshness, while the extra high content of aloe vera is combined with olive oil, shea butter, and apricot kernel, which fill the skin with new life and pamper it with a regenerative effect. The aloe vera content is 4%. hydrates and nourishes the skin helps soften the skin and keep it supple with olive oil and s

Code: 1762
Urtekram Coconut Conditioner 180 ml
In stock
9.43 EUR
5.24EUR/100ml
Urtekram Coconut Conditioner cares for the hair, helps maintain its natural hydration, and protects it from drying out and split ends. Contains organic coconut oil, coconut nectar, and aloe vera, which provide the hair with nourishment, softness, and a natural shine. After use, the hair is soft, easy to comb, and retains a pleasant, delic

Code: 1767
Urtekram Aloe Vera shampoo for dry hair 500 ml
In stock
16.85 EUR
3.37EUR/100ml
Give your hair deep hydration and gentle care with healing aloe vera. This shampoo is enriched with extracts of red beet and lemon balm, which soothe and heal the scalp while specifically hydrating dry, stressed hair. The fresh scent of oranges transforms every wash into a refreshing experience. Your hair will be perfectly nourished, silk

Code: 1770
Urtekram Coconut Shampoo 250 ml
In stock
9.88 EUR
3.95EUR/100ml
Nourishing coconut shampoo combines 3 active ingredients for healthy and strong hair - coconut nectar, daisy extracts, and seaweed extracts. Seaweed revitalizes the hair fiber, while daisy strengthens it. These ingredients, along with aloe vera, which should never be missing from the formula, keep the hair hydrated, nourished, shiny, and

Code: 1836
Urtekram Body Lotion Rose 245 ml
In stock
12.54 EUR
Pink body lotion cares for the skin of the entire body thanks to its nourishing formula rich in a variety of caring oils and butters. The essential oils contained not only protect the skin from irritation and inflammation, but also pleasantly scent it. The base of the body lotion consists of a combination of nourishing oils from olives,

Code: 07575
Urtekram Conditioner Gentle Ginger Anti-Dandruff 180 ml
Currently out of stock
9.43 EUR
5.24EUR/100ml
Urtekram Sweet Ginger Flower Anti-Dandruff Conditioner is a gentle anti-dandruff conditioner enriched with ginger root extract and caring aloe vera, which acts against dandruff and helps hair regain softness, shine, and makes it easier to comb. With nourishing jojoba oil, which helps hair become strong and shiny. With a refreshing scent o

Code: 07142
Urtekram Shower Gel Nordic Berries 500 ml
Currently out of stock
15.71 EUR
3.14EUR/100ml
Shower gel provides the skin with the necessary care and regeneration. Willow bark extract supports the revitalization of skin balance and enhances the effect of other plant ingredients. Vitamins and antioxidants from sea buckthorn, blueberries, cranberries, and rosehip along with hyaluronic acid and glycerin provide excellent nourishmen

Code: 1744
Urtekram Toothpaste with Fluoride Mint 75 ml
Currently out of stock
5.66 EUR
7.55EUR/100ml
The toothpaste Urtekram with fluoride and mint takes care of the entire oral cavity with the help of chalk and essential mint oils. Thanks to the zero sulfate content, the paste foams very little, yet it can still protect teeth from cavities and plaque buildup. Mint essential oils have antibacterial properties, protect the entire mouth, a
Fast delivery with love and care
We send packages as if they were a gift for our loved ones
Everything you need in one place
We will be happy to help you with your order
Free shipping over 250 Eur
Get free shipping on your order
Free sample with every order
As a gift we always pack you a sample
Wide selection
We offer more than 50 brands




































































































































