Urtekram
I'm interested
BRANDS
Women
Children, Moms
Men
Eco Household
NON-TOXIC

Midsona Sweden, Dockplatsen 16 211 19 Malmö PO Box 505 77 202 15 Malmö, konsumentkontakt@midsona.se
Midsona SwedenDockplatsen 16 211 19 Malmö PO Box 505 77 202 15 Malmökonsumentkontakt@midsona.se
News

Code: 07965
Urtekram Body Lotion Wild Rose 245 ml
In stock
12.54 EUR
5.12EUR/100ml
Give your stressed skin immediate relief and deep hydration with a natural body lotion that leaves the skin soft, supple, and perfectly protected. The formula with aloe vera, shea butter, olive oil, and wild rose extracts intensely nourishes and regenerates dry skin and effectively prevents flaking. The light texture absorbs very quickly,
News

Code: 07963
Urtekram Wild Rose Shower Gel 500 ml
In stock
15.71 EUR
3.14EUR/100ml
Treat your skin to a generous dose of deep cleansing and intense hydration with a natural shower gel that leaves it silky soft and perfectly nourished. The formula with aloe vera, hyaluronic acid, and wild rose extracts effectively regenerates tired skin, soothes it, and protects it from moisture loss during bathing. The light gel texture
News

Code: 07962
Urtekram Liquid Hand Soap Wild Rose 300 ml
In stock
6.29 EUR
2.1EUR/100ml
Give your stressed hands immediate relief and deep hydration with a natural liquid soap that leaves the skin perfectly clean, soft, and protected. A formula with a high content of aloe vera, vegetable glycerin, hyaluronic acid, and extracts of rosehips and Damask rose intensely nourishes and regenerates dry skin and effectively helps prev
News

Code: 07961
Urtekram shampoo for normal hair Aloe vera 500 ml
In stock
16.85 EUR
3.37EUR/100ml
Treat your hair to a proper dose of refreshment and intense hydration with a natural shampoo that will leave it perfectly clean, manageable, and full of life. A formula with a high content of aloe vera, plant-based glycerin, and vitamin E gently cares for dry and normal hair, delivers deep nourishment directly to the hair fiber, and effec
News

Code: 07960
Urtekram Wild Rose Shower Gel 200 ml
In stock
9.43 EUR
4.72EUR/100ml
Give your skin deep cleansing and intense hydration with a natural shower gel that leaves it silky soft and nourished. The formula with aloe vera, hyaluronic acid, and wild rose extracts effectively regenerates tired skin, soothes it, and protects it from moisture loss during bathing. The light gel texture creates a delicate creamy foam o
News

Code: 07959
Urtekram Aloe Vera Soap 100 g
In stock
4.86 EUR
0.49EUR/10g
Return to the traditional care of keeping your hands clean with a natural solid soap that removes impurities from the skin without the unpleasant feeling of dryness. The formula enriched with aloe vera extract and nourishing plant oils provides stressed skin with gentle care, deep hydration, and supports its natural regeneration. The soap
News

Code: 07958
Urtekram Aloe vera Liquid Hand Soap 300 ml
In stock
6.29 EUR
2.1EUR/100ml
Give your stressed hands immediate relief and deep hydration with a natural liquid soap that leaves the skin perfectly clean, soft, and protected. The formula with a high content of organic aloe vera, plant-based glycerin, and caring herbal extracts of mint and lemon balm intensely nourishes and regenerates dry skin and effectively helps
News

Code: 07957
Urtekram Coconut Hair Care Oil 100 ml
In stock
12.54 EUR
12.54EUR/100ml
Give your dry and tired hair an instant boost and deep regeneration with a natural oil that will leave it silky soft and dazzlingly shiny. The unique composition with organic coconut, almond, jojoba, and broccoli oil intensely nourishes and hydrates tired hair fibers and effectively protects against split ends and breakage. The light text
News

Code: 07956
Urtekram Coconut Hand Cream 75 ml
In stock
7.85 EUR
10.47EUR/100ml
Give your overworked hands instant relief and deep hydration with a natural cream that leaves the skin soft and protected. The formula with organic coconut oil, almond oil, and hyaluronic acid intensely nourishes and regenerates dry skin and effectively helps prevent cracking. The light texture absorbs very quickly, leaves no greasy film
News

Code: 07934
Urtekram Shower Gel Soothing Lavender 200 ml
In stock
9.43 EUR
943EUR/100ml
Treat your body and mind to the perfect soothing ritual during your daily bath. This 100% natural shower gel gently cleanses the skin without unnecessary drying thanks to its content of mild plant-based surfactants and regenerating aloe vera juice. The combination of essential oils from lavender, rosemary, and chamomile will transform you
News

Code: 07926
Urtekram Soothing Lavender Liquid Hand Soap 300 ml
In stock
6.29 EUR
2.1EUR/100ml
Gentle liquid hand soap effectively removes all impurities, cleans reliably throughout the day, and at the same time cares for the stressed skin of the palms. Thanks to the combination of purely natural ingredients, it does not burden the body, but effectively protects against drying out. Contains organic aloe vera and plant-based glyceri
News

Code: 07925
Urtekram Hand Cream Soothing Lavender 75 ml
In stock
7.85 EUR
10.47EUR/100ml
Give your overworked hands immediate relief and deep hydration with a natural cream that leaves the skin soft and protected. The formula with essential lavender oil, almond oil, and shea butter intensely nourishes and regenerates dry skin and effectively helps prevent cracking. The light texture absorbs very quickly, leaves no greasy film
Fast delivery with love and care
We send packages as if they were a gift for our loved ones
Everything you need in one place
We will be happy to help you with your order
Free shipping over 250 Eur
Get free shipping on your order
Free sample with every order
As a gift we always pack you a sample
Wide selection
We offer more than 50 brands




































































































































